کمپین تبلیغاتی چیست؟ | مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی موفق

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تعریف کمپین تبلیغاتی (Advertising Campaign) چیست؟


در کمپین تبلیغاتی، یک پیام که معرف ایده و موضوع خاصی می باشد به اشتراک گذاشته می شود. لازم به توضیح است کمپین های تبلیغاتی با استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی در یک فریم خاص و برای مخاطبان هدف صورت می پذیرد.
شرکت در تبلیغات ، کار ساده ای نیست. مطمئنا دلایلی وجود دارد که هزاران آژانس تبلیغاتی در سرتاسر جهان با بهره مندی از متخصصان خود در این زمینه مشغول هستند.

اگر فردی هستید که در این زمینه فعالیت می کنید و یا اینکه در صدد انتخاب یک آژانس تبلیغاتی خوب هستید که سال های زیادی از زندگی خود را صرف مهارت و علم تبلیغات کرده اند؛ به مکان درستی آمده اید. متخصصان ما در آژانس تبلیغاتی اختصاصی در تلاش هستند تا تاثیری قوی در ذهن مخاطبان شما ایجاد کنند.


مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی موفق

چگونگی ساخت یک کمپین تبلیغاتی موفق سوالی است که ذهن کاربران زیادی را به خود مشغول کرده است. گام های زیر می تواند به شما برای طراحی یک کمپین تبلیغاتی موفق کمک کند. با ما مثل همیشه همراه باشید!


1. برنامه بازاریابی خود را بنویسید:
هیچ چیز نمی تواند برای رسیدن به هدف تان، بیشتر از برنامه ریزی کمک کند. شما با تهیه و پیگیری برنامه بازاریابی خود، درباره شرکت، رقبای تان و همچنین اهداف بلند مدت تان اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. این امر برای دانستن اینکه چه نوع تبلیغاتی برای شما مناسب است بسیار مهم است.


2. یک برنامه عملی ایجاد کنید:
هنگامی که برنامه بازاریابی خود را یادداشت کردید، باید به این موضوع توجه کنید که یک طرح عملی ایجاد کنید. این مدل به شما نشان می دهد چگونه انواع کارفرمایان و سازمان ها را در طرح کمپین تبلیغاتی خود قرار دهید. برنامه عملی، اطلاعات مهمی در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در اجرای استراتژی تبلیغاتی خود استفاده نمائید.

 

بدیهی است اگر شما خودتان، مدیریت تبلیغات تان را انجام دهید، کمتر باید هزینه کنید. اما اگر به روش های تبلیغات و فرصت های مناسب آگاهی نداشته باشید در مدیریت کمپین تبلیغاتی تان شکست می خورید. پس بهتر است این کار را به یک آژانس تبلیغاتی معتبر واگذار نمائید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید متخصصان ما منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.


3. شناسایی مخاطبان هدف:
اگر مخاطبان مورد نظرتان را هدف کمپین تبلیغاتی تان قرار ندهید نمیتوانید به طور موثر تبلیغ کنید. باید قبل از اینکه شروع به ایجاد آگهی کنید، نسبت به مخاطبان هدف تان، آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید از تمام هزینه ای که در رسانه ها صرف می کنید، بهره مند شوید. به عنوان مثال، اگر محصول شرکت شما به سالمندان فروخته می شود، لازم نیست که خیلی زیاد در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید. چرا که سالمندان گزینه های سنتی تر مانند تلویزیون ، روزنامه ها و حتی تبلیغات در فروشگاه های محلی را ترجیح می دهند.


4. در رسانه های مناسب تبلیغات کنید:
درست است که از رسانه های تبلیغاتی مختلف می توانید استفاده کنید، اما باید از این رسانه ها به نفع خود استفاده نمائید. نگاهی به برنامه بازاریابی خود و برنامه عملی تان بیاندازید و تصمیم بگیرید که کدام رسانه (ها) برای آگهی های شما مناسب تر می باشد.


نکات ساخت کمپین تبلیغاتی

رعایت نکات زیر می تواند به شما برای ساخت یک کمپین تبلیغاتی مفید کمک کننده باشد.


• از استخدام افراد حرفه ای غافل نشوید!
اگر شما نمی توانید مسئولیت تبلیغات خود را به یک شرکت بسپارید می توانید، افراد حرفه ای در زمینه گرافیک و تولید محتوا را به صورت آزاد استخدام کنید. بسیاری از این افراد با توجه به سابقه کاری که در شرکت های مختلف دارند می توانند به راحتی از بهترین روش ها برای تبلیغات شما استفاده کنند.


• تبلیغات پایدار کلید اصلی موفقیت شماست.
ممکن است که شما برای معرفی کسب و کار خود از روش های متفاوت تبلیغاتی، مانند تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، ایمیل رسانی و ... استفاده کنید. تنها چیزی که دارای اهمیت است، حفظ تداوم و یکپارچگی در روند تبلیغاتی شماست. به این معنا که سعی کنید همواره از تیزرهایی با تم، رنگ ، فونت و ... مشابه استفاده نمایید. به این ترتیب خیلی راحت تر می توانید همواره در ذهن مشتری خود بمانید.


• تعیین استراتژی تبلیغات
قبل از این که تبلیغ خود را انجام دهید باید برنامه ریزی را به گونه ای انجام دهید که بیشترین بازده را از مخاطب هدف خود دریافت کنید. به عنوان مثال اگر تبلیغ تلویزیونی خود را در ساعت 4 صبح انجام دهید، مسلما نتیجه خوبی دریافت نخواهید کرد. بنابراین از استراتژی تبلیغ خود قبل از اقدام به تبلیغ کردن، مطمئن شوید.


• اگر چیزی را نمی دانید، بپرسید.
مسلما هنگامی که شما می خواهید چیز جدیدی را آغاز کنید سوال های زیادی برایتان به وجود خواهد آمد. خوشبختانه امروزه جواب بسیاری از سوال ها در اینترنت وجود دارد. بنابراین خوب تحقیق کنید قبل از این که بر اساس نظر شخصی خود تصمیمی را بگیرید. همچنین مشاوران ما در اختصاصی، آماده پاسخگویی به سوالات شما گرامیان هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn