آژانس تبلیغاتی چیست و چگونه کار می کند؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در دنیای بی نهایت رقابتی امروز، بسیار حیاتی است که به نحوی هدفمند پیام اصلی کسب و کار خود و بهترین ویژگی های محصول یا خدمات خود را مستقیما به گوش مشتریان برگزیده برسانید. برای ارائه ی محصولات یا خدمات به مشتریان، راه های مختلفی وجود دارد اما با وجود رقابت شدید در بازار ، بسیار سخت و گاها غیرممکن است که خدمات یا محصول شما به چشم مشتریان بیاید و یکی از هوشمندانه ترین راه ها برای رسیدن به این هدف، همکاری با یک آژانس تبلیغاتی خلاق و حرفه ای است.

آژانس تبلیغات اختصاصی در اصفهان با ترکیب دانش عمیق متخصصین خود در زمینه برندینگ، دسترسی به آمار رقابتی در بازار، توانایی بالای روابط عمومی و خلاقیت بالای طراحان و ایده پردازان خود، به حرفه ای ترین روش ممکن کمپین تبلیغاتی هدفمند و همه جانبه ای برای شما تدین می کند که شما را مستقیما به سوی مشتریان انتخاب شده شما هدایت می کند.

آژانس تبلیغاتی چیست؟


شاید این سوال خیلی بدیهی به نظر برسد و جوابی واضح داشته باشد اما در دنیای مدرن امروز، تعریف یک شرکت، کانون یا آژانس تبلیغاتی بسیار پیچیده تر از آنچه که فکرمی کنید، شده است. کار یک آژانس به تولید یک یا چند آگهی تبلیغی محدود نمی شود. امروزه کانون های تبلیغاتی برای تمامی جنبه های تجاری، تبلیغی و بازاریابی مشتریان خود طرح ارائه داده و روند اجرای این طرح را کاملا مدیریت می کنند. یک آژانس تبلیغاتی ممکن است از ابزاری های بسیار متنوعی برای کار خود استفاده کند از جمله طراحی وبسایت ، راه اندازی کمپین تبلیغاتی آنلاین ، تولید بروشور، کاتالوگ، بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی، ساخت تیزرهای تبلیغاتی ، ایجاد لوگو و کاراکتر یا تم تبلیغی خاص و بسیاری ابزارهای دیگر.


یک آژانس تبلیغاتی دقیقا چه کار می کند؟


یک آژانس تبلیغاتی می تواند تمامی جنبه های تبلیغاتی و بازاریابی یک کسب و کار را مدیریت کند. این کار شامل طراحی استراتژی، ایده پردازی خلاقانه و تولید تمامی ابزارهای تبلیغی و بازاریابی و برندسازی کسب و کار شما می شود. این کار ممکن است از طریق تبلیغات مکتوب ، تبلیغات نمایشگاهی ، تبلیغات محیطی یا تبلیغات اینترنتی انجام شود. شرح وظایف یک آژانس تبلیغاتی عبارتند از:


• خلق و طرح ریزی یک برنامه ی بازاریابی برای تمامی محصولات و خدمات شما. کانون تبلیغاتی باید با بودجه ی تعیین شده برای افزایش فروش و پیشرفت شما طرحی ارائه دهد و یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کند تا توجه مشتریان بالقوه را به سمت شما جلب کرده و آن ها را به مشتریان واقعی تبدیل کند.

شاید حتی بسیاری از مشتریان بالقوه ی شما، شما را بشناسند اما هنر یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای در این است که مشتریان را به خرید خدمات و محصولات شما مجاب کند و آن ها را به مشتریان واقعی تبدیل کند.

• انجام طراحی گرافیکی تمامی ابزارهای تبلیغاتی از جمله طراحی لوگو، ، تابلو، بنر و بیلبورد، تیزر تبلیغاتی، طراحی بسته بندی، ست اداری شامل سربرگ، کارت ویزیت، پاکت و هدایای تبلیغاتی، طراحی مجلات لوکس تبلیغی، کاتالوگ و بروشور و ژورنال های تبلیغی و همچنین انجام تمامی امور مربوط به طراحی وبسایت تبلیغی و تامین محتوای سایت.

مدیریت بازاریابی و روابط عمومی کسب و کار شما برای پیشروی روند افزایش فروش و ایجاد پروسه های کاری موفق در جذب مشتری و گسترش روابط کاری شما با شیر شرکت ها و سازمان ها و همچنین تعامل موثر با مشتریان.


• تحت نظر داشتن و پیگیری روند پیشروی کمپین تبلیغاتی و آنالیز فیدبک های دریافتی. در صورتی که استراتژی های اولیه به هر دلیلی موثر نباشند، علت آن باید مشخص شده و استراتژی های جدید جایگزین شوند.


• مسئولیت خرید تمامی فرصت های تبلیغات اینترتی، چاپی و رسانه ای مانند تبلیغات در اینترنت، روزنامه، رادیو، تلوزیون و بیلبوردهای شهری.


• مدیریت کامل بازاریابی اینترنتی (وب مارکتینگ) شامل طراحی سایت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی . شرکت تبلیغاتی باید اطمینان حاصل کند که تا جای ممکن افراد بیشتر و بیشتری برند شما را می بینند و سپس دلایل کافی برای خرید محصول یا خدمات شما را به آنها ارائه می دهد.
 

چگونه بهترین آژانس تبلیغی را انتخاب کنیم؟


بسیاری از افراد دوست دارند بدانند چگونه یک آژانس تبلیغاتی قابل اطمینان و حرفه ای را انتخاب کنند. برای این تصمیم باید به چند فاکتور توجه کنید که در اینجا به اختصار به آن اشاره شده. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین آژانس های تبلیغاتی می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

• خلاقیت: به نمونه کارهای تبلیغی شرکت نگاه کنید و توجه کنید که کارها چقدر خلاقانه هستند. همچنین می توانید نظرات مشتریان شرکت را جویا شوید.

• استراتژی: یک آژانس تبلیغات حرفه ای باید استراتژی همه جانبه ای برای کسب و کار شما داشته باشد. آنها باید ابزارهای آنالیز و تحلیلی خوبی در اختیار داشته باشند و به تکنیکهای برندینگ آشنا باشند.

• تولید: آزانس مورد نظر شما باید بتواند تمامی ابزار تبلیغی مانند تبلیغات چاپیف محیطی و وبسایت و شبکه های اجتماعی را به بهترین شکل تولید کند.

• آنالیز: شرکت تبلیغاتی باید بتواند روند پیشروی برند شما را تحلیل کرده و به نحوی تحلیل خود از این روند را به شما گزارش دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn