اهمیت فیس بوک در کسب و کار

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فیس بوک یکی از محبوب ترین و قدرتمندترن رسانه های اجتماعی است که تعداد کاربران فعال آن حدودا به یک میلیارد و ۷۵0 میلیون نفر می رسد. این شبکه اجتماعی با توجه به تعداد کاربران و همچنین امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد، می تواند به شما کمک کند تا در دنیای مجازی حضوری پررنگ تر داشته باشید و خود را به بسیاری از مخاطبان معرفی کنید.


برای اینکه حضوری بهتر و حرفه ای تر در فیس بوک داشته باشید، نکاتی که در این مقاله گفته میشود را رعایت کنید تا این شبکه اجتماعی به بهبود کسب و کار شما کمک کند.


فیس بوک این روزها به یکی از بزرگ ترین و مهم ترین پلتفرم های اینترنتی و یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای کسب و کار تبدیل شده است. با توجه به این موضوع بهتر است نگاهی حرفه ای تر به این شبکه اجتماعی داشته باشید و از امکانات آن برای رشد و پیشرفت کسب و کار خود کمک بگیرید.


اولین نکته در مورد فعالیت در این شبکه اجتماعی حضور مستمر و دائمی شما در صفحه مربوط به کسب و کارتان است. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده چرا که مشتریان و همکاران و همچنین رقیبان شما فعالیت هایتان را در این صفحه مشاهده میکنند و از روند بیزینس شما مطلع میشوند.


از طرفی انتشار زیاد مطالب و محتوا هم کار درستی نیست. محتوایی که در فیس بوک به اشتراک میگذارید نباید روزانه، تکراری و قدیمی باشد. زیرا پست کردن این گونه محتوا باعث خسته شدن کاربر می شود و حرفه ای بودن شما را زیر سوال میبرد.


باید این نکته را بدانید که این روزها هرکس که به دنبال کالا یا خدمات خاصی است، قبل از هر چیز حساب کاربری شرکت مورد نظر خود را در شبکه های اجتماعی جستجو میکند و مورد بررسی قرار می دهد. پیدا کردن و بررسی صفحه رسمی شرکت های تجاری در شبکه های اجتماعی کاری بسیار ساده است. به همین دلیل بهتر است نحوه فعالیت و حضورتان در فضای مجازی با رفتار شما در جهان واقعی تناقضی نداشته باشد، چرا که این موضوع از دید کاربران فعال در این شبکه ها پنهان نخواهد ماند.


این موضوع بار دیگر به ما یادآوری می کند که یک حساب کاربری فعال و به روز، به همراه محتوای مرتبط و با ارزش تا چه حد می تواند در دیدگاه مشتریان و مخاطبان تاثیر گذار باشد و به اعتبار بیزینس شما بیفزاید.
سعی کنید پست های خود را به طور منظم در فیسبوک به اشتراک بگذارید ولی هرگز از اسپم (پیام یا نامه الکترونیکی که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود ) استفاده نکنید. زیرا با این کار باعث آزار کاربران میشوید و آنها دیگر شما را دنبال نخواهند کرد.


کار دیگری که میتوانید انجام دهید این است که قسمتی از پست هایی را که در وبسایت خود قرار می دهید، در فیس بوک هم به اشتراک بگذارید و آنها را به صفحه اصلی وبسایت خود لینک دهید. این کار باعث افزایش بازدید از وبسایت شما می شود و همچنین یکپارچگی و انسجام مجموعه شما را به نمایش میگذارد که خود نشان دهنده حرفه ای بودن شماست. برعکس این کار را هم میتوانید انجام دهید.


شما به عنوان یک صاحب کسب و کار باید با کاربران خود تعامل داشته باشید و باید با استفاده از نظر سنجی از نظرات، انتقادات و پیشنهادات مخاطبان خود مطلع شوید. در فیس بوک اپلیکیشن هایی وجود دارد که شما را برای اینکار یاری می کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn