سیر تکامل لوگو آمازون

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آمازون در ابتدای کار تنها یک کتاب فروشی آنلاین بود، بنابراین آنها یک لوگو طراحی کردند که تخصص آنها را تبلیغ می کرد. حرف A در لوگو، ابتدای کلمه آمازون و کل بک گراند این لوگو آب بود. به این منظور که آن را به یک تصویر آرام بخش تبدیل میکرد و در بازار شلوغ آن روزها جلب توجه می نمود.

در سال 1998 آمازون شروع به گسترش کار خود کرد و یک مجموعه موسیقی به مجموعه کتاب هایش اضافه کرد و تصمیم به فروش آنها گرفت. به همین علت لوگویی طراحی کردند که دقیقا همین اطلاعات را ارائه میداد. آنها بک گراند را ساده تر کردند، برای اینکه بینندگان راحت تر اطلاعات لوگو را مشاهده کنند.

در سال 2000 آمازون لوگویی معرفی کرد که تنها آدرس وبسایت در یک زمینه سفید نوشته شده بود و یک فلش زرد در زیر آن قرار داشت. فلش از سمت A به Z رفته و به این معناست که مشتری می تواند هر چیزی که احتیاج دارد را از این وبسایت تهیه کند. این لوگو بسیار ساده و قابل فهم است.

در سال 2002 لوگوی جدید ظاهر شد. این لوگو شبیه همان لوگوی قبلی است اما عبارت and you’re done در زیر آن اضافه شده است که نشان دهد آمازون یک مجموعه عظیم از همه نوع کالاها می باشد. مهم نبود مشتریان به دنبال چه هستند، آمازون تقریبا همه این کالاها را داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn