موشن گرافیک

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

موشن گرافیک تقریبا در همه موارد اعم از تبلیغات، فیلم، تلویزیون و دیگر موارد مشابه قابل رویت است. هم اکنون MOTION GRAPHICS نقش اساسی را در طیف داستان های بصری بازی می کند و با پیشرفت هایی که در طول دهه گذشته در فناوری ایجاد شده، موشن گرافیک به جای اینکه فقط یک اقدام حمایتی باشد، تبدیل به یک نقطه کانونی و اصلی شده است. اما موشن گرافیک به صورت دقیق چیست؟ چه کاری انجام می دهد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد موشن گرافیک کسب کنید.

 

 

 موشن گرافیک چیست؟!

 

موشن گرافیک اصطلاح جدیدی برای ژانر خاص انیمیشنی است. این رویکرد تلاقی بین انیمیشن و طراحی گرافیک می باشد. معمولاً هدف از موشن گرافیک ارائه اطلاعات از طریق متن متحرک یا گرافیک است. فیلم های LYRIC  نمونه خوبی از موشن گرافیک می باشند.
به صورت ابتدایی و کلی می توان گفت که موشن گرافیک به معنای گرافیک حرکتی است. در واقعیت، موشن گرافیک فرایندی جهت استفاده از دانش طراحی و فاکتورهای فضا، زمان و بعد برای عناصر گرافیکی و تبدیل آن به یک مدیوم جدید است.

 

 

 

کاربردهای موشن گرافیک

 

موشن گرافیک برای اهداف مختلف قابل استفاده است. در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

 

به اشتراک گذاری اطلاعات 

 

اگر می خواهید پیام یا اطلاعاتی را به مخاطب منتقل کنید، موشن گرافیک به شما کمک می کند تا به روشی آسان و مؤثر این کار را انجام دهید. با این روش، می توانید ایده خود را به انیمیشن تبدیل کرده و از یک صوت مناسب و سایر ویژگی ها به گونه ای که محتوا برای مخاطبان قابل قبول تر و قابل درک تر باشد نیز استفاده کنید.

 

فیلم

 

یکی از رایج ترین کاربردهای گرافیک ساخت عناوین ویدیویی است. قبل از شروع فیلم، عنوان با کمک تصاویر گرافیکی نمایش داده می شود. این کار باعث می شود تا مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و آن را جذاب تر جلوه دهد.

 

لوگو

 

لوگوهای مربوط به شرکت، وب سایت ها و غیره با افزودن انیمیشن هایی به آن، می توانند جذاب تر شوند. این کار یک نوع موشن گرافیک است.

 

پست رسانه های اجتماعی

 

اکنون بیشتر مردم به رسانه های اجتماعی به دلایل مختلف همچون اخبار، اطلاعات، سرگرمی، دوره های آنلاین و غیره وابسته هستند. با افزودن موشن گرافیک به این محتویات، می توانید به جذب هرچه بیشتر افراد در بازدید پست ها کمک کنید.

 

بازاریابی دیجیتال

 

بازاریابی دیجیتال زمینه گسترده ای است که شامل بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیل، بازاریابی موتور جستجو و غیره است. تمام این روش های بازاریابی آنلاین از موشن گرافیک برای اهداف تبلیغاتی و اهداف دیگر خود استفاده می کنند.

 

 

 مزایای استفاده از موشن گرافیک

 

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های استفاده از موشن گرافیک پرداخته شده است:

 

هزینه و کارآمدی موشن گرافیک

 

در مقایسه با سایر انیمیشن ها و فیلم ها، موشن گرافیک ارزان تر و آسان تر ساخته می شود. علاوه بر این، موشن گرافیک از پیچیدگی کمتری نیز برخوردار است و در مدت زمان کوتاهی به راحتی ساخته می شود.

 

جذاب بودن

 

تبلیغات یا عنوان فیلم های ساخته شده از طریق موشن گرافیک جذاب تر از متون معمولی یا تبلیغات ساده می باشند. این امر به جذب افراد به کالای خاص با استفاده از این نوع تبلیغات کمک می کند.

 

پشتیبانی و جلوه های مختلف

 

با  استفاده از موشن گرافیک می توانید یک فیلم یا قالب های دیگر بسازید. همچنین، می توانید آن را از یک قالب به فرم دیگر با توجه به نحوه استفاده تغییر داد.

 

اشتراک گذاری راحت 

 

از آنجا که موشن گرافیک یک رسانه الکترونیکی است، می توان آن را به راحتی از طریق رسانه های اجتماعی یا سایر روش های آنلاین به اشتراک گذاشت. این کار به افزایش جذابیت محتوای ما کمک می کند.

 

سبک زیبا

 

در بین سبک های ویدیویی بازاریابی، موشن گرافیک ها از استایل های زیبا، متفاوت و جذاب برخوردار می باشند. این نوع سبک از جمله بهترین سبک ها برای ساخت فیلم های بازاریابی است.

 

 

نرم افزار های ساخت موشن گرافیک

 

برخی از معروف ترین و رایج ترین نرم افزارهای مورد استفاده برای ایجاد موشن گرافیک عبارتند از:

 

 فتوشاپ

 

حتی اگر Photoshop نرم افزاری برای ویرایش عکس باشد ، توانایی ایجاد حرکت در سبک های مختلف را دارد. متخصصان این نرم افزار را برای کارهای ساده و پیچیده خود انتخاب می کنند.

 

After Effects

 

افتر افکت برنامه شماره یک یا پرچمدار این کار به شمار می رود. این برنامه دارای ویژگی ها و ابزارهایی جهت ساخت گرافیک و انیمیشن است. همچنین این امکان را به کاربران می دهد تا در محیط های دو بعدی و 3 بعدی نیز به راحتی کار کنند.

 

Cinema 4D

 

این نرم افزار مدل سازی، رندر و انیمیشن سه بعدی است که می تواند برای ایجاد موشن گرافیک نیز استفاده شود. این یک بستر استاندارد برای طراحان موشن است.

 

 Maya 3D

 

یکی از رایج ترین و آسان ترین نرم افزارهایی که توسط طراحان استفاده می شود،  مایا 3D است. این برنامه می تواند برای ایجاد گرافیک حرکت ساده تا انیمیشن های پیچیده در فیلم مورد استفاده قرار گیرد.

 

 Adobe Illustrator

 

Illustrator یکی از نرم افزارهای معروف موشن گرافیک از شرکت مشهور Adobe است. می توان از این برنامه برای ایجاد انیمیشن های سه بعدی، گرافیک و غیره استفاده کرد.

 

 در صورتیکه در کار خود به استفاده از موشن گرافیک برخورد کردید و درست کردن آن از کنترل شما خارج بود، می توانید از تیم متخصص ما در این زمینه کمک بگیرید. تیم متخصص اختصاصی به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن به طرح مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

 

 موشن گرافیک اصطلاح جدیدی برای ژانر خاص انیمیشنی است. این رویکرد تلاقی بین انیمیشن و طراحی گرافیک می باشد.

 

دوستان همراه، شما می توانید برای راه اندازی پیج اینستاگرام خود و نیز مدیریت حرفه ای آن روی کمک ما حساب کنید و با خیالی آسوده مدیریت صفحه ی اینستاگرام خود را به ما بسپارید.
لطفا با 03136640690 تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn