دیجیتال مارکتینگ

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

حتما با بازاریابی آشنایی دارید! می‌دانید که کسب و کارهای مختلف از بازاریابی برای جذب مشتریان بیشتر و برندینگ استفاده می‌کنند. اما آیا با بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ هم آشنایی دارید؟ تا به حال به جای روش‌های سنتی از روش‌های مدرن برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده کرده اید؟ در صورتیکه با فرآیند این نوع بازاریابی آشنایی ندارید! بهتر است در ادامه این مقاله با آژانس تبلیغات اختصاصی همراه باشید.

 

 

•    بیشتر بدانید:

انواع مختلف دیجیتال مارکتینگ در فضای آنلاین

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی شامل کلیه روش‌ها و رویکردهای بازاریابی به وسیله اینترنت است. مشاغل برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده نگر خود، از کانالهای دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایتهای دیگر بهره می‌گیرند. یک بازاریاب درونگرا ممکن است، تفاوت بازاریابی درونگرا و بازاریابی دیجیتالی را یکی در نظر بگیرد، در صورتیکه تفاوت های جزئی بین این ۲ وجود دارد.

 

 

چرا بازاریابی دیجیتال؟ 

 

در حالی که بازاریابی سنتی حول محور تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی می چرخد. بازاریابی دیجیتالی تمامی روندهای کاری خود را به صورت آنلاین و الکترونیکی انجام می دهد. این بدان معنی است که تعداد فرصت های بی پایانی برای کسب و کارها از طریق روش هایی همچون ایمیل، ویدیو، رسانه های اجتماعی یا فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت وجود دارد.

از آنجا که بازاریابی دیجیتالی گزینه ها و استراتژی های زیادی را به همراه دارد، شما می توانید با بودجه مورد نظر خود از انواع روشهای بازاریابی اینترنتی بهره مند شوید. با استفاده از بازاریابی دیجیتالی، می توانید از ابزارهایی مانند داشبورد آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت و ROI کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است نسبت به یک محتوای تبلیغاتی سنتی مثل بیلبورد یا تبلیغات چاپی، نظارت و کنترل کنید.

بهترین بازاریاب های دیجیتال، تصویری روشن از نحوه پشتیبانی هر کمپین بازاریابی دیجیتالی خود دارند و بسته به اهداف استراتژی بازاریابی خود، بازاریابان می‌توانند از طریق کانال‌های رایگان و پولی که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

 

 

 رویکردهای استفاده در  بازاریابی اینترنتی

 

از جمله رویکردهای مورد استفاده در بازاریابی اینترنتی توسط مجموعه اختصاصی عبارت است از:

•    بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
•    بازاریابی محتوا
•    بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
•    تبلیغات کلیکی (PPC)
•    بازاریابی وابسته
•    تبلیغات بومی
•    اتوماسیون بازاریابی
•    بازاریابی ایمیلی
•    روابط عمومی PR
•    بازاریابی درونگرا

در ادامه به برخی از مهمترین این موارد اشاره شده است:

 

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

 

فرآیند بهینه سازی وب سایت به منظور افزایش "رتبه" در صفحات موتورهای جستجو است، در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می یابد. کانال هایی که از SEO بهره می برند شامل وب سایت ها، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند.

 

ON PAGE SEO

 

این نوع سئو هنگام جستجوی وب سایت روی کلیه مطالبی که "در صفحه" وجود دارد، متمرکز می شود. در این نوع سئو با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای حجم جستجو و هدف (یا معنی آن)، به سؤالات کاربران پاسخ داده می شود .

 

SEO OFF PAGE

این نوع سئو برای بهینه سازی وب سایت، بر کلیه فعالیت هایی که "خارج از صفحه" انجام می شود، متمرکز شده است. ممکن است بپرسید چه فعالیتی در خارج از وب سایت شخصی من می تواند بر رتبه آن تأثیر گذار باشد؟
تعداد ناشرانی که به پست شما لینک می دهند و "اعتبار" نسبی آن ناشران، تاثیری در میزان رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر شما دارد.
برقراری ارتباط با ناشران دیگر، و نوشتن پست های مهمان در این وب سایت ها (و پیوند دادن به وب سایت خود) و جلب توجه خارجی.

 

بازاریابی محتوا

 

این اصطلاح به معنای ایجاد و ارتقاء دارایی‌های محتوا به منظور ایجاد آگاهی از برند، رشد ترافیک و مشتریان است. کانال‌هایی که می‌توانند در استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش ایفا کنند عبارتند از: پست های وبلاگ، EBOOKS و اینفوگرافیک.

 


 •    بیشتر بدانید:

چگونه تولید محتوا کنید؟

 

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

 

این نوع بازاریابی باعث افزایش نام تجاری و محتوای شما در کانال های رسانه های اجتماعی، آگاهی از برند و ترافیک سایت می شود. کانالهایی که می توانید در بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید عبارتند از: فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام، اسنپ چت و پینترست.

تبلیغات کلیکی (PPC)

 

PPC روشی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما با پرداخت هزینه به ناشر برای هر بار کلیک روی تبلیغ شما است. یکی از متداول ترین انواع تبلیغات کلیکی، GOOGLE ADS است که به شما امکان می دهد در موتور جستجوگر گوگل تبلیغ کنید.

 

بازاریابی وابسته

 

این نوعی تبلیغات مبتنی بر عملکرد است که در آن شما برای ارتقاء محصولات یا خدمات شخص دیگری در وب سایت خود کمیسیون دریافت می کنید.

 

اتوماسیون بازاریابی

 

اتوماسیون بازاریابی به نرم افزاری اطلاق می شود که برای خودکارسازی عملیات اصلی بازاریابی استفاده می‌شود. به کمک اتوماسیون بازاریابی می‌توان بسیاری از بخش های بازاریابی که به صورت تکراری انجام می‌شود، به طور خودکار انجام داد.

 

 

 

 

•    بیشتر بخوانید:

7 گام اصلی در رشد آسانسوری کسب و کار

 

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه متشکریم، در صورتی که تمایل به معرفی محصولات و خدمات خود به بازار داخلی و بین المللی با استفاده از رویکرد دیجیتال مارکتینگ دارید، می توانید تمامی کارهای خود را به تیم منتخب ما در اختصاصی بسپارید.

 

شرکت اختصاصی پیشرو در ارائه ی کلیه ی خدمات برندینگ و طراحی آنلاین لوگو آماده ی هر گونه خدمت رسانی به شما در زمینه ی ساخت آنلاین لوگو با به کارگیری نیروهای مجرب و کارآزموده و مشاورین کاردان، در استان اصفهان می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn