بازاریابی محتوا چیست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در گذشته بازاریابی محتوا راهی برای نشان دادن تمایز بین رقبا بود، اما اکنون برای هر برند مدرنی به یک ضرورت تبدیل شده است. بازاریابی محتوا در قلب موفق ترین کمپین های بازاریابی دیجیتال قرار دارد. در پشت هر نام تجاری عالی، محتوای ارزشمندی وجود دارد که با مخاطبان شرکت ارتباط برقرار می کند. اما شما هنوز هم ممکن است تعجب کنید، چرا بازاریابی محتوا مهم است؟ در ادامه با وب سایت اختصاصی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد بازاریابی محتوا کسب کنید.

 

•    بیشتر بخوانید:

استراتژی های بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی

 

 

مزایای بازاریابی محتوا

 

برای کمک به درک بهتر اهمیت بازاریابی محتوا، لیستی از مهمترین مزایایی را که بازاریابی محتوا می تواند برای کسب و کار کوچک شما در نظر بگیرد؛ جمع آوری کرده ایم:

 

بهبود شهرت نام تجاری از طریق ایجاد اعتماد در بازاریابی محتوا

 

یکی از بزرگترین مزایایی که اهمیت بازاریابی محتوا را نشان می دهد، کیفیت شهرت در محتوای عالی است. در بازار دیجیتالی شلوغ امروز، مهم است که مشاغل برای ایجاد اعتماد به مشتریان خود تلاش کنند. اعتماد سازی می تواند به کسب و کار شما در ایجاد شهرت مثبت یک برند کمک کند. بنابراین ایجاد محتوای سفارشی راهی عالی برای جذب مشتریان جدید و معرفی برند و کسب و کارتان به سایرین است. هنگامی که کاربران متحوای شما را می خوانند شروع به نظر دادن در مورد محتوای شما می کنند؛ هرچه مطالبی که می‌گذارید ارزش بیشتری داشته باشند، بیشتر به برند شما اعتماد خواهند کرد. علاوه بر این در صورتیکه به صورت مداوم مطلب به اشتراک بگذارید، آنها شما را به عنوان یک پیشرو در آن صنعت می پندارند.

 

•    بیشتر بخوانید:

بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک واقعی سایت

 

بازاریابی محتوا به تبدیل کاربر به مشتری کمک می کند

 

اگر واقعاً تعجب می کنید که چرا بازاریابی محتوا مهم است، در ادامه به چندین مورد از آمارهای ارائه شده در زمینه بهبود بازاریابی وب سایت در بازاریابی محتوا اشاره شده است:
•    نرخ تبدیل در بازاریابی محتوا حدود ۶ برابر بیشتر از سایر روش‌های بازاریابی دیجیتالی است.
•    به طور معمول پس از خواندن توصیه‌ها و متن ها در وبلاگ، ۶۱٪ از کاربران آنلاین در ایالات متحده تصمیم به خرید محصول می گیرند.
•    براساس ۷۴٪ از شرکت‌های مورد بررسی، بازاریابی محتوا باعث افزایش میزان کیفیت و کمیت بازاریابی می شود.
•    طبق ۷۲٪ مشاغل مورد بررسی، محتوای ویدیویی می تواند به ارائه یک ROI عالی کمک کند و مشتریان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 

 

بازاریابی محتوا یا استراتژی درست محتوا می تواند به شما در بهبود نرخ تبدیل وب سایت تان کمک کند؛ چرا که این امکان را به شما می‌دهد تا با مشتریان خود به درستی ارتباط برقرار کنید. این کار نه تنها در تلاش برای ایجاد اعتماد و روابط به شما کمک می کند، بلکه با دادن اطلاعات به مشتریان، آنها را ترغیب به خرید محصول یا خدمات می کند.

 

•    بیشتر بخوانید:

چگونه تولید محتوا کنیم؟

 

محتوای بهینه شده به بهبود تلاشهای سئو شما کمک می کند

 

اهمیت بازاریابی محتوا با نگاهی به نقشی که محتوا در ساخت و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ایفا می کند ، واضح تر می شود. سئو نقش مهمی در بهبود دید آنلاین برای تجارت شما دارد. با این حال، اگر می خواهید SEO را بهبود بخشید، باید محتوای بهینه سازی شده ایجاد کنید.
طبق گفته Tech Client، تولید محتوا مؤثرترین تکنیک SEO است. در حقیقت، سایت‌هایی که محتوای وبلاگ را به طور مداوم سئو می کنند، به طور متوسط بیش از ۴ برابر از سایتهایی که اصلاً سئو نمی کنند؛ در صفحات SERP دیده می شوند. هرچه مطالب بیشتری در سایت خود داشته باشید، موتور جستجوگر صفحات بیشتری را از وب سایت شما در نتایج موتور جستجو خود برای نمایه سازی و نمایش به کاربران نشان می دهد.
اگر چه صفحات بیشتر لزوماً منجر به ترافیک بیشتر نمی شوند، اما این امکان را به برند شما می دهد تا با کلمات کلیدی بیشتری رتبه بندی شوید.
به عنوان مثال، ایجاد بلاگ در موضوعات مختلفی که مربوط به مخاطبان هدف شماست، شانس بیشتری برای رتبه بندی سایت با کلمات کلیدی می باشد.

 

 

با تمام مزایایی که در بالا توضیح داده شد، به راحتی می توان درک کرد که چرا بازاریابی محتوا برای مشاغل مختلف در هر اندازه ای مهم است. بازاریابی محتوا نه تنها به شما در افزایش دیده شدن کمک می کند، بلکه می تواند به شما در ایجاد روابط محکم‌تر با مشتریان نیز کمک کند.

 اگر واقعاً می خواهید اهمیت بازاریابی محتوا را در عمل مشاهده کنید، زمان شروع کار است. مجموعه اختصاصی به شما جهت افزایش رتبه سایت‌تان با استفاده از انواع تکنیک های بازاریابی محتوا همچون استراتژی محتوا، تولید محتوای آموزشی و لندینگ کمک می کند.
 

 

شرکت اختصاصی پیشرو در ارائه ی کلیه ی خدمات برندینگ و طراحی آنلاین لوگو آماده ی هر گونه خدمت رسانی به شما در زمینه ی ساخت آنلاین لوگو با به کارگیری نیروهای مجرب و کارآزموده و مشاورین کاردان، در استان اصفهان می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn