ریتارگتینگ چیست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


تبلیغات ریتارگتینگ نوعی از تبلیغات می باشد که می توانیم  به صراحت بگوییم بسیاری از افراد از آن بی خبرند پس چگونه می توان ریتارگتینگ انجام دهیم و چه تکنیک هایی برای تبلیغات ریتارگتینگ وجود دارد در این مقاله ریتارگتینگ را توضیح داده و روش های آن را بیان کنیم.

 

                                                      

 

ریتارگتینگ چیست؟

ریتارگتینگ به معنای هدف گیری مجدد مشتریان بالقوه برای بازدید از وبسایت شماست. یعنی می توانید با استفاده از تکنیک ریتارگتینگ کسانی که پیش از این از وبسایت شما دیدن کرده اما خرید یا عملی که موردنظر شما بوده را انجام نداده اند، به وبسایت بازگردانده و تبدیل به مشتری خود کنید. به بیان دیگر  ریتارگتینگ به این معنی هست که کاربری که از وب سایت شما دیدن کرده تبلیغات شما را در وب سایت های دیگر  که بازدید می کند خواهد دید.

                                                                        

برای مثال افرادی که از صفحه خرید شما دیدن می کنند بیشتر از کسانی که تنها از صفحه اول وبسایت شما دیدن می کنند، آماده خرید می باشند . پس شما می‌توانید تبلیغات خود را متناسب با آدرس صفحاتی طراحی کنید که نیاز ویژه هر دسته از کاربران شما می باشند.


بنابراین افراد به 3 دسته تقسیم خواهند شد:

1-افرادی که تنها از صفحه اصلی شما دیدن می‌کنند:

این افراد به طور کامل متوجه نوع فعالیت کسب و کار شما نشده اند. پس باید تلاش های بازاریابی خود را بر روی برندسازی متمرکز کرده و مشتریان را به جستجو و فعالیت در صفحات خرید و خواندن محتوای خود تشویق کنید.

2-افرادی که از صفحات خرید شما دیدن می‌کنند:

به این دلیل که این افراد به طور جدی به فکر خرید از وبسایت شما هستند، از این فرصت برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

3-افرادی که محتوای شما را مطالعه یا دانلود می‌کنند:

این افراد به مطالبی که منتشر می کنید علاقه مند هستند، اما این علاقه مندی برای منجر شدن به خرید کافی نیست. پس می‌توانید از محتوای خود برای به نمایش گذاشتن تخصص کسب و کارتان استفاده کنید.

 

چگونه می توان تبلیغات ریتارگتینگ ایجاد کرد؟

در این روش باید به پلتفرم یا وب سایت های واسط تبلیغاتی که این روش تبلیغی را ارائه می دهند مراجعه و در آن ها عضو شوید.سپس آنها یک فایلی با فرمت  اکسل یا XML  را به شما می دهند که محصولات و خدمات خود همراه با مشخصاتی مانند نام محصول، قیمت، تصویرو غیره را به آن ها می دهید و آنها  در پنل های تبلیغاتی خود وارد می کنند.سپس تکه کدی به شما می دهند. که درهنگام لود صفحه وب سایت خود ان کد فراخوانی می شود و شما در وب سایت خود قرار می دهید.زمانی که کاربر ازهریک ازمحصولات یا خدمات شما بازدید کرد شناسه محصول یا خدمتی که درآن صفحه می بیند توسط شما در کدی که سایت تبلیغاتی واسظ به شما داده است وارد می شود.با این روش سایت واسط متوجه می شود که کاربر در حال مشاهده کدام محصول  یا خدمتی که در وبسایت شما دیده است را می بیند و ممکن است که بر روی آن کلیک کند و به صفحه محصول یا خدمت مورد نظر بازگردد.با این کار احتمال خرید وی بسیار بیشتر می شود چون شما کاربر را مجدد به وب سایت بازگردانده و اصطلاحا ریتارگتینگ انجام داده اید.

 

انتخاب پلتفرم مناسب برای ریتارگتینگ

پلتفرم های مختلفی وجود دارند که با استفاده از می توانید تصمیم بگیرید که تبلیغات خود را کجا قرار دهید. به غیر از شبکه تبلیغاتی گوگل و فیسبوک شبکه های دیگری نیز وجود دارند که شما متناسب با کار و حرفه خود می توانید استفاده کنید.

 

دو استراتژی مهم برای تبلیغات ریتارگتینگ

 

1-از تبلیغات گوگل استفاده کنید.

ورودی زیادی به وب سایت خود داشته باشید و سعی کنید که از طریق تبلیغات ریتارگتینگ، کاربران رت به وب سایت خود بازگردانید که روش بسیار خوبی است.در گوگل ادوردز می توان از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده کرداستفاده کنید. هزینه کلیک بر روی تبلیغات در این روش به مراتب کمتر از تبلیغات گوگل است. (Native)

2- از تبلیغات بومی استفاده کنید.

مسلما کاربری که با جستجو در گوگل وارد سایت می شود بسیار به خرید نزدیک تر است تا کاربری که از وب سایت های دیگر به وب سایت ما خواهد آمد.

 

خوانندگان عزیز اگر در مورد طراحی وبسایت و بازاریابی محتوا نیاز به مشورت دارید می توانید با ما در ارتباط باشید تا با نحوه ی کار گروه اختصاصی آشنا شوید همچنین برای بهره مندی از تجارب مشاوران ما، می توانید با شماره 09135900970 تماس گرفته و برندینگ خود را در مسیر درستی پیش ببرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn