وب مارکتینگ چیست | اهمیت بازاریابی وب در کسب و کار

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

همانطور که می دانید، پیدا کردن و جذب بیشتر خریداران واجد شرایط، هدف اصلی کسب و کار در حال رشد است. اما چه طور میتوان این کار را انجام داد؟ پاسخ این سوال، بازاریابی وب است و بیشتر صاحبان کسب و کار می خواهند بدانند بازاریابی وب چیست؟ در این مقاله قصد داریم به پاسخگویی به این سوالات بپردازیم و درباره وب مارکتینگ، اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.


بیشتر بدانید :


ایونت مارکتینگ چیست ؟

مشاوره بازاریابی چیست ؟ چگونه انجام میشود ؟تفکرات کسب و کارهای موفق :


شرکت ها، ارزش هایی که اینترنت به آنها ارائه می دهد و فرصت های تعاملی را که برای ارتباط با مشتریان فعلی و جذب مصرف کنندگان جدید هست را درک می کند. با رشد اینترنت، کسب و کارها به بهبود تلاش های بازاریابی آنلاین خود ادامه می دهند و به تعداد بیشتری از خریداران بالقوه دست می یابند.
اکنون میخواهیم به جزئیات مربوط به بازاریابی وب بپردازیم. اگر به دنبال این هستید که چگونه میتوانید با مشتریان جدید، به گسترش کسب و کارتان کمک کنید، ادامه ی مطالب را از دست ندهید.


وب مارکتینگ چیست ؟


وب مارکتینگ یا بازاریابی وب، فرآیند استفاده از اینترنت برای بازاریابی کسب و کار است و شامل استفاده از رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو، وبلاگ نویسی، فیلم ها و ایمیل می باشد.

راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال تبلیغات سنتی در روزنامه ها، رادیو و تلویزیون، پست مستقیم و بیلبوردهای تبلیغاتی در طول دهه ها صورت گرفته است. تعداد زیادی از مردم هر روز با استفاده از اینترنت، فرصت های بزرگی برای ارائه محصول یا خدمات خود به افرادی که به آن خدمات نیاز دارند، وجود دارند. بازاریابی وب به روش های متفاوتی انجام می شود. تبلیغات بنر، تبلیغات ایمیل و ارسال رسانه های اجتماعی مواردی هستند که احتمالا در مورد آنها شنیده اید و نمونه هایی از روش های بازاریابی وب می باشند.

 


مزایای وب مارکتینگ چیست ؟


اکنون که با بازاریابی وب آشنا شده اید، اجازه دهید درباره مزایای آن صحبت کنیم. بازاریابی در وب به شما مزایای منحصر به فردی ارائه می دهد که در دیگر روش های تبلیغاتی وجود ندارد.

 

شما می‌توانید از ابزارهای بسیار زیادی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید از جمله وب‌سایت، کانال شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن موبایل و .... البته این موضوع را در نظر داشته باشید که قبل از اقدام برای هر یک از این موارد در ابتدا بهتر است هویت برند خود را تعریف کنید و به برند خود شخصیت دهید. برای آشنایی با اصول برندینگ و برندسازی می‌توانید از مشاوران ما در آژانس تبلیغاتی اختصاصی کمک بگیرید. همچنین همکاران ما بعد از تعیین استراتژی‌های برند سازی در تمامی قدم‌های بعدی پروژه شما از جمله آغاز پلان دیجیتال مارکتینگ، طراحی کمپین تبلیغاتی، بهینه‌سازی محتوا و سایت و دریافت فیدبک با شما همراه خواهند بود.


• مقرون به صرفه:


جالب است بدانید که تبلیغات فیس بوک، 3 برابر ارزان تر و هدفمند تر از تبلیغات رادیو، تلویزیون و یا چاپ است. زیرا با استفاده از اینترنت، گسترش و جذب مخاطبان برای هر نوع کسب و کاری بسیار ارزان تر خواهد بود. بنابراین از طریق وب مارکتینگ برنامه ریزی شده و هدفمند، میتوان مشتریان مناسب را با هزینه بسیار پایین تر از روش های بازاریابی سنتی جذب کرد.


• تشکیل حالت رقابتی :


بازاریابی دیجیتال بیان کننده این مسئله است که هرکسب و کاری در زمان فعلی، در چه وضعیتی است و چگونه کار می کند و در آینده نیز چگونه کار خواهند کرد. اگر کسب و کار شما در حال حاضر در رقابت وب مارکتینگ نیست، پس شما از جایگاه خوبی در میان صاحبان کسب وکار برخوردار نیستید. با به کارگیری استراتژی های بازاریابی هوشمند و دیجیتال، کسب و کار شما حالت رقابتی پیدا می کند و شما می توانید جایگاه خود را در میان سایر کسب و کارها بیابید.

 


• ایجاد روابط :


بازاریابی وب در واقع به چشم انداز شما کمک می کند و می تواند راه حل ها و نقاط ضعف در کسب و کار را پیدا کند و بهبود بیابد. این روش باعث می شود که در شروع ارتباطات و ایجاد اعتماد بیشتر از سوی مشتریان در دنیای کسب و کار، بیشترین بازدهی را بدست آورید.


• سهولت بهینه سازی :


در واقع یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال این است که به شما این امکان را می دهد تا خریداران ایده آل خود را هدف قرار دهید. هنگامی که شما از یک بیلبورد تبلیغاتی استفاده می نمائید و یا آگهی خود را در یک مجله قرار می دهید، در واقع شما تیری در تاریکی انداخته اید و کاملا مشخص نیست که این تبلیغ به دست مخاطب مورد نظر شما برسد. اگرچه راه هایی برای افزایش شانس موفقیت شما با تاکتیک های بازاریابی سنتی وجود دارد، اما با این وجود قابلیت هایی که برای هدفمند سازی تبلیغات در بازاریابی دیجیتال ارائه شده است، در بازاریابی سنتی وجود ندارد. با استفاده از بازاریابی دیجیتال، می توانید اطمینان حاصل کنید که مصرف کنندگان مناسب محتوای شما را مشاهده می کنند.


• سهولت در کنترل و تغییرات :


تبلیغات رسانه های اجتماعی، تبلیغات بنر و یا سایر کمپین های آنلاین، می تواند به سرعت و با فانتزی کم و بیش تکرار شود. این شیوه از تبلیغات، دائما در حال تغییر هستند و این یک مزیت بزرگ برای شما محسوب میشود. چراکه قیمت گذاری جدید و فروش تعداد بیشتری از محصولات را می توان به راحتی با ابتکارات بازاریابی وب مورد استفاده قرار داد.


• سهولت در به اشتراک گذاری :


یکی از مزایای وب مارکتینگ (بازاریابی وب) سهولت در اشتراک گذاری است. اکثر کانال های بازاریابی دیجیتال قابلیت های به اشتراک گذاری را دارند که به مقالات اجازه می دهد تا به اشتراک گذاشته شود که این به ایجاد یک اثر چندگانه کمک می کند و ظرفیت فوق العاده ای برای بهبود نتایج فروش درپی دارد.

 


چرا وب مارکتینگ برای کسب و کار الزامی است ؟


برای متعهد شدن به ابتکار عمل بازاریابی و تبلیغات آنلاین، باید باور داشته باشید که تغییر و رشد مثبت کسب و کار شما به وجود خواهد آمد.


1. شما می توانید ارتباطات عمیق تری با مشتریان ایجاد کنید :


اگر شما به صورت استراتژیک از بازاریابی وب استفاده می کنید، می توانید شرکت خود را به عنوان یک متخصص صنعت تعریف کنید و اعتماد به محصول یا سرویس خود را در بین مشتریان رواج دهید.


2. شما می توانید تعداد زیادی از مشتریان را جذب کنید :


روش بازاریابی قدیمی، بسیار محدود است. به عنوان مثال، یک آگهی رادیویی تنها می تواند در تعداد مشخصی از مکان های جغرافیایی شنیده شود. یک بیلبورد، تنها توسط رانندگانی که در آن جاده بخصوص در حال عبور هستند دیده می شود. بازاریابی اینترنتی در سراسر جهان قابل دسترس است! مشتریانی که هرگز با هیچ وسیله دیگری مواجه نشدند، می توانند در وب سایت شما به عنوان یک خریدار از طریق بازاریابی اینترنتی در نظر گرفته شوند.

 


3. با وب مارکتینگ از استراتژی فعلی خود استفاده کنید :


 بازاریابی وب می تواند تلاش های استراتژی بازاریابی فعلی شما را افزایش دهد. شرکت ها می توانند با استفاده از برخی تلاش های انجام شده و واقعی خود، ادامه دهند و تبلیغات آنلاین را به ترکیب اضافه کنند. با این حال، درست است که پس از کمی زمان، بسیاری از شرکت ها بیشتر تلاش های بازاریابی خود را بر روی استراتژی وب خود انجام می دهند و بودجه خود را در سایر انواع بازاریابی کاهش می دهند. خبر خوب این است که، با فکر کردن و آموزش دادن به خود در مورد اینکه چگونه بازاریابی در وب می تواند کسب و کار شما را افزایش دهد، شما قبلا چندین مرحله را برای رسیدن به موفقیت انجام داده اید. نکات بعدی برای تفکر نوع بازاریابی است که می خواهید دنبال کنید.

در مطالب آینده، به معرفی انواع مختلف بازاریابی وب (وب مارکتینگ) و چگونگی شروع وب مارکتینگ برای صاحبان کسب و کار، خواهیم پرداخت.

 

شما می‌توانید از ابزارهای بسیار زیادی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید از جمله وب‌سایت، کانال شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن موبایل و .... البته این موضوع را در نظر داشته باشید که قبل از اقدام برای هر یک از این موارد در ابتدا بهتر است هویت برند خود را تعریف کنید و به برند خود شخصیت دهید. برای آشنایی با اصول برندینگ و برندسازی می‌توانید از مشاوران ما در آژانس تبلیغاتی اختصاصی کمک بگیرید. همچنین همکاران ما بعد از تعیین استراتژی‌های برند سازی در تمامی قدم‌های بعدی پروژه شما از جمله آغاز پلان دیجیتال مارکتینگ، طراحی کمپین تبلیغاتی، بهینه‌سازی محتوا و سایت و دریافت فیدبک با شما همراه خواهند بود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn