اصول تبلیغات موثر در بازار فروش

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ممکن است با وجود سال ها تلاش و زحمت برای كسب و کارتان و با وجود مشتریان زیاد، اما هنوز هم یک نام آشنا نشده‌اید. ممكن است فكر كنید محصول یا خدماتی كه ارائه می‌دهید شایستگی لازم را ندارد اما اشتباه می‌كنید. چرا که هر چقدر هم که محصولات یا خدمات شرکت شما فوق‌العاده باشد، اگر برای آنها تبلیغات نکنید، هیچ‌کس از وجود آنها آگاه نخواهد شد. بنابراین گناه ناآشنا بودن محصول‌تان را بر گردن خط تولید یا مجموعه‌ای كه سازمان‌دهی كرده‌اید نیندازید.


تلاش ما در این مقاله این است که به شما پرقدرت‌ترین بلندگوی جهان را هدیه كنیم تا تنها با اندكی هزینه بیشتر و كمی فكر و خلاقیت، بتوانید موفقیت كسب و كارتان را به طور چشمگیری ارتقا دهید و بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری را که می‌توانند در برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر برنامه‌ی تبلیغاتی به شما کمک کنند را بیاموزید.

 


1. شناسایی مخاطبان :


از خودتان بپرسید که قصد دارید چه نوع مشتریانی را به خود جذب کنید؟ یکی از اشتباهات رایج، ارائه‌ی تبلیغاتی کلی است که به زبان مشتریان بالقوه‌ی شما صحبت نمی‌کند یا توجه آنها را به خود جلب نمی‌کند. کاری کنید که تبلیغات شما به‌طور خاص با مشتریان ارتباط برقرار کند.


2. تصویری از خود در ذهن مشتری ایجاد کنید :


تصویر در تبلیغات و ترویج کسب‌و‌کارتان، اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال وقتی در خیابان در حال حرکت هستید، به راحتی متوجهِ تابلوهای تبلیغاتی کوکاکولا می‌شوید. در واقع محصولات فراوانی وجود دارند که آنها را از روی شکل بسته‌بندی یا لوگویشان تشخیص می‌دهید. بسیاری از تبلیغ‌کنندگان، برای ایجاد تصویری همیشگی در ذهن مشتریان تلاش نمی‌کنند و فرصت تأثیر گذاشتن بر مشتریان احتمالی خود را از دست می‌دهند.

 


3. برای همه جذاب نباشید!


همانطور که میدانید هیچ محصولی وجود ندارد که برای همه جذاب باشد. بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها، از جمله مدیران شرکت‌ها، سعی می‌کنند راه‌هایی را برای دسترسی به تمام بازارها پیدا کنند. ولی به طور معمول، این روش عملی نیست. بهترین راه این است که بازار هدف خود را بشناسید و بهترین‌های خود را به مخاطبان‌تان ارائه دهید.


4. تبلیغات را در مکان مناسب قرار دهید :


توجه داشته باشید که برای جذب مشتری، باید تبلیغات را در مکان مناسبی در معرض نمایش بگذارید. شما باید در مورد بازار هدف خود تحقیق کنید تا آنها را بهتر بشناسید و بدانید که چه چیزهایی را مطالعه می‌کنند، چه برنامه‌هایی را تماشا می‌کنند و به چه چیزهایی گوش می‌دهند. ممکن است که مجله، ایستگاه رادیویی یا حتی برنامه‌ی تلویزیونی مورد علاقه‌ی شما، برای مخاطبان هدف‌تان جذابیتی نداشته باشد. بنابراین تبلیغات را در رسانه‌ی مناسبی قرار دهید، تا بتوانید پیام‌تان را به بازار هدف‌تان برسانید.

 


5. از خصوصیت رقابتی تان استفاده کنید :


برجسته کردن جوانب مثبت کسب‌و‌کار؛ یکی از نکات مهم در تبلیغات است. یعنی همان عواملی که موجب مزیت رقابتی شما می‌شوند. آگهی‌های تبلیغاتی بسیار زیادی وجود دارد که هوشمندانه ساخته شده‌اند، ولی در فروش مزیت‌های ویژه‌ی محصول یا خدمات تبلیغ‌شده، ناتوان هستند. تا زمانی که این مزایا را برجسته نکنید، تبلیغات، ارزش ویژه‌ی محصولات شما را به مشتریان بالقوه نشان نمی‌دهد.


6. پول خرج کنید!


بدیهی است که برای پولدار شدن ابتدا باید پول خرج کنید. هرگز در تبلیغات خساست به خرج ندهید و کیفیت را فدای کاهش هزینه‌ها نکنید. زیرا این کار بر میزان فروش تأثیر می‌گذارد و این تأثیر، موجب تغییرِ نتیجه‌ی نهایی می‌شود. همیشه تبلیغات موفق، هزینه دارد و به همین دلیل هم مؤثر است!


7. بودجه ثابت برای تبلیغات تعریف نکنید :


درصورتی که شما مانند بسیاری از کسب‌و‌کارها، فراز و نشیب‌های فصلی داشته باشید، اختصاص دادن مبلغی ثابت برای تبلیغات موجب می‌شود تا در زمان‌های رکود تجارت‌تان، بیش از حد لازم برای تبلیغات هزینه کنید و در زمان‌های رونق کسب‌و‌کارتان، برای تبلیغات و جذب مشتری، به اندازه‌ی کافی هزینه نکنید. یکی از اشتباهات بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها، این است که بودجه‌ی خود را بر اساس نیازهای تبلیغاتی فصلی‌شان تنظیم نمی‌کنند.


8. استفاده از رسانه های متنوع :


بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها، بر اساس قیمت و نرخ بالقوه‌ی بازدهی، بهترین مکان برای تبلیغات را انتخاب می‌کنند و پس از مدتی متوقف می‌شوند. در تبلیغات هم مانند سرمایه‌گذاری، نباید همه‌ی تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد بگذارید. پول‌هایی را که قصد دارید برای تبلیغات هزینه کنید، در بینِ انواع رسانه‌های مناسب برای مخاطبان هدف و بودجه‌تان، پخش کنید.

 


9. آزمایش تبلیغات :


یکی از بهترین روش ها برای پیشرفت در بازار فروش، می‌توانید تبلیغات خود را بر روی افراد دیگر آزمایش کنید و واکنش آنها را بسنجید. آیا آنها پیامی را که می‌خواهید منتقل کنید، درک می‌کنند و می‌پذیرند؟ اگر چنین نیست، بفهمید که چگونه می‌توانید پیام‌تان را به شکل مؤثرتری به آنها منتقل کنید. البته راه‌های ارزان‌تری نیز برای آزمایش تبلیغات شما وجود دارد. برای نمونه می‌توانید از پرسشنامه استفاده کنید.


10. نظارت بر تبلیغات :


یکی از موثرترین عناصرِ آگهی‌های تبلیغاتی شما این است که از مشتری یا ارباب‌رجوع بپرسید که چگونه با محصولات یا خدمات شما آشنا شده است. با وجود اینکه انجام این کار بسیار ساده است، ولی بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار، به خود زحمت انجام آن را نمی‌دهند. همچنین باید بدانید که کدام رسانه‌ها، سودآورترین فرصت‌های تبلیغاتی را برای شرکت شما فراهم می‌کنند.

 

رضایت مشتریان عزیز از آژانس اختصاصی در زمینه تبلیغات و برندسازی در اصفهان، گواه از این دارد که توانسته ایم تمام خواسته های آن ها را به اجرا در آوریم و همان پیامی که صاحبان کسب و کار مد نظر داشته اند را از طریق این طراحی های ویژه به کاربر انتقال نماییم.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn