تعریف مونوگرام (monogram) چیست؟ | طراحی مونوگرام

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شروع هنر مونوگرام (monogram) به قرن ششم میلادی می رسد. در طول این دوره، سکه ها با حروف الفبا مهر می شدند که این نشان دهنده ی اعتبار آن ها بود. در آن زمان پادشاهان با ایجاد نشان مونوگرام برای خود، معتبر می شدند. اکثر خانواده های سلطنتی و رهبران نظامی، با استفاده از حروف، مونوگرام برای خود طراحی می کردند که این نشانه ی قدرت و ثروت برای آن ها محسوب می شد . در قرون وسطي، هنرمندان و بازرگانان زیادی به منظور نمایش آثار خود از مونوگرام استفاده می كردند.


مونوگرام چیست؟

از لحاظ فنی، اگر بخواهیم بگوئیم که اصلا "مونوگرام چیست؟" و چه کاربردی دارد، باید بگوئیم که، یک مونوگرام، می تواند طرحی باشد متشکل از دو یا چند حرف که این حروف به نوعی به یکدیگر متصل شده اند. حروف ممکن است با به کاربردن آثار هنری منحصر به فرد و یا با استفاده از تکنیک های هنرمندانه و خلاقانه به همدیگر متصل شوند، و یا ممکن است به طرز بسیار ساده ولی زیبا و جذاب، در کنار یکدیگر قرار گرفته و به یکدیگر متصل شده باشند. همچنین در یک مونوگرام (monogram) ، ممکن است یک حرف به طور جذابی با المان های خاصی تزئین شده باشد که در کل معنای خاصی را ایجاد و پیام خاصی را بیان می کند.

 

 


بیشتر بخوانید:

طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی
مدیریت برند چیست؟
طراحی و صفحه آرایی ژورنال و مجلات عکس

 

مزیت مونوگرام

در واقع مزیت مونوگرام این است که شما می توانید پیام خود را در قالب چند حرف یا حروف و به صورت کاملا کاربردی و البته جذاب تر به مخاطبان خود برسانید.


کاربرد‌ مونوگرام

 

کاربرد مونوگرام بسیار زیاد است اما بیشتر برای طراحی لوگو و پرسونال برندینگ می باشد. افرادی که علاقه زیادی به جواهرات دارند از مونوگرام برای طراحی گردنبند یا انگشتر مختص خودشان نیز استفاده می کنند. از طرفی این روزها، عروس و دامادها نیز علاقه زیادی به طراحی مونوگرام برای کارت دعوت جشن عقد و عروسی، تزئین کیک و... دارند.

در جلسه مشاوره برندینگ که همکاران ما برای شما تنظیم می کنند در رابطه با طراحی مونوگرام دلخواه شما و نحوه استفاده از آن، صحبت خواهند کرد.


طراحی مونوگرام

 

دوستان عزیز، اگر دقت کرده باشید، برای همه ی ما، اولین حرف از حروف اسممان برایمان بسیار مهم تلقی می شود و شاید در بیشتر موارد این اتفاق افتاده باشد که از حرف اول اسمتان به عنوان رمز یا علامتی در جاهای مختلف استفاده کرده باشید. این نشان حاکی از این امر است که استفاده از نماد مونوگرام به طور غریزی برای همه ی ما پیش آمده و از اهمیت خاصی برخوردار است.


به راستی چرا این چنین است؟ به احتمال زیاد، اولین درک ما از هویت ما حساسیتی است که هر کدام از ما روی اسم خود داریم. ما احتمالا یک اتصال عاطفی به تصویر و صوتی اسم خود داریم. به هر حال، این مسئله اجتناب ناپذیر است که هنگامی که حرف یا حروفی، به خصوص با طراحی خاص بر روی چیزی قرار می گیرد، آن را معنا دار می کند و مفهوم خاصی به آن می دهد.


متخصصان و هنرمندان ما در مجموعه اختصاصی ، تسلط کامل به جدیدترین ابزارهای روز دنیا برای طراحی مونوگرام را دارند که خلاقانه ترین و مبتکرانه ترین مونوگرام را برای شما طراحی خواهند کرد.


نمونه کارهای طراحی مونوگرام تیم اختصاصی:

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn