برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ (Personal Branding) چیست؟ همراه با اهمیت و روش انجام آن

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

امروزه افراد زیادی به دنبال مشهور شدن و معرفی خود ، تجربیات شخصی و ویژگی های خود به سایرین هستند.نامی که برای این کار در نظر گرفته شده است برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ است. در صورتی که شما برندسازی شخصی را به درستی انجام دهید می توانید در این زمینه بسیار موفق باشید. در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد این مفهوم و اهمیت آن بیشتر آشنا شوید.


برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ (Personal Branding) چیست؟

برندینگ شخصی ، چیزی شبیه به یک کارت ویزیت با نام شما در آن است که مردم با آن شما را به یاد می آورند. شاید تنها مهم ترین راه برای برجسته کردن خودتان در حوزه کاری تان پرسونال برندینگ (Personal Branding) باشد.


اهمیت برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ

با استفاده از برندسازی شخصیت شما می توانید معرف خود، حرفه و تمام چیزهایی که مربوط به شما می شود باشید. به نوعی می توان پرسونال برندیگ را مادر سایر روش های برندینگ دانست. چرا که در صورتی که به درستی از آن استفاده کنید حتی می توانید معرف کسب و کار خود باشید و به نوعی برندینگ تجارت خود را انجام داده باشید. به عنوان مثال "ایران رادیاتور" در این زمینه بسیار موفق بوده است به طوری که تا سال ها بعد از آن باز هم در یاد افراد مانده است. در دنیای تجارت این جمله معروف است که نیازی نیست در همه جلسه های مهم شرکت کنید چرا که اگر برندینگ شخصی یا پرسونال برندیگ درستی انجام داده باشید، همه جا و در همه زمان ها حضور خواهید داشت.

پرسونال برندینگ ، امری نیست که هر کسی توانایی به انجام رساندن آن را داشته باشد. متخصصان ما در اختصاصی، برند شما را از تمام جنبه های موجود بررسی می کنند و پس از تشکیل چند جلسه با مشاوران زبده، آن را به مرحله اجرا می رسانند.

 


چگونه استراتژی های برندسازی شخصی را انجام دهیم؟

در قدم اول برای این که شما در این زمینه موفق شوید باید سعی کنید که خود واقعی تان را به افراد معرفی کنید و همچنین مشخص کنید که می خواهید با چه چیزی و یا مشخصه ای به یاد افراد بمانید. برای انجام درست این کار می توانید کاغذی بردارید و آن را به دو ستون مجزا تقسیم کنید. در یک ستون باید کارهایی را مشخص کنید که در انجام آن ها تبحر خاصی دارید و در ستون دیگر باید کارهایی را بنویسید که تصمیم دارید در آینده آن ها را انجام دهید. نوشتن این ستون دوم برای بسیاری از افراد کار مشکلی است و افرادی به خوبی از پس آن بر می آیند که روحیه کارآفرینی داشته باشند.


بعد از انجام این کار باید برنامه ای درست تنظیم کنید تا با استفاده از آن بتوانید کارهایی که می خواهید را عملی کنید. در واقع تمرکز شما باید روی کارهایی باشد که می خواهید انجام دهید نه کارهایی که در آن ها ماهر هستید. شما تنها با کارهای خاص خود می توانید خود را معرفی کنید. با انجام این کار شما خود را به چالش می کشید، و می توانید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و در نتیجه گام های درستی در مسیر موفقیت خود بردارید.


سعی کنید خودتان باشید

در بسیاری از موارد اگر از افراد بپرسید که می خواهند چه کاره شوند به عنوان مثال می گویند که می خواهم متخصص فیسبوک باشم. اما این کار نمی تواند نتیجه مثبتی برای شما داشته باشد چرا که در حال حاضر ما متخصص فیس بوک داریم. بنابراین اهمیت دارد که بتوانید منحصر به فرد در جامعه عمل کنید.

با ترس های خود رو به رو شوید

بسیاری از افراد زمانی که می خواهند برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ را انجام دهند با دو ترس عمده رو به رو هستند. اول اینکه می ترسند تا اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی قرار دهند و دوم اینکه می ترسند توسط افراد مورد استقبال قرار نگیرند و مورد تمسخر گروه های مختلف فضای مجازی قرار گیرند. بنابراین در صورتی که شما نیز دارای این ترس ها هستید تنها نیاز است که افراد منفی را از سر راه خود کنار بزنید و حرکت خود را به جلو ادامه دهید.


پشت صحنه زندگی و تجارت خود را به نمایش بگذارید.


یکی از عواملی که می تواند افراد را به سمت شما متمایل کند و آن ها را در ارتباط با شما نگه دارد این است که به آن ها نمایش دهید برای انجام کامل یک کار چه مراحلی را پشت سر می گذارید و این که مستقیما به نتیجه دسترسی پیدا نمی کنید.


با استفاده از موارد مطرح شده می توانید تا حدودی برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ را انجام دهید و به این ترتیب در دنیای مجازی طرفداران منحصر به خود را پیدا کنید. بنابراین اگر گام های اولیه را درست بردارید و یا به عبارت دیگر تصمیم بگیرید به درستی و واقعیت خود و حرفه خود را به افراد نشان دهید علاوه بر پرسونال برندینگ می توانید برندینگ تجارت خود را انجام دهید و از تمام مزایای آن استفاده نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn